اطلاع راه های تماس
و مشاوره با وکیل
 
ساعات کاری دفتر
9:00 تا 18:00
مطالب و مقالات حقوقی
تاریخ انتشار: چهارشنبه 01 اردیبهشت 1400
دستور موقت و حکم رفع ممنوع الخروجی فرزند

 دستور موقت و حکم رفع ممنوع الخروجی فرزند

گاهی فرزندان مشترک قربانی اختلافات خانوادگی و گرو کشی های بین زن و شوهر می شوند مثلاً پدر یا زوج برای اعمال فشار به زوجه از اجازه خروجی که قبلا برای فرزند مشترک داده انصراف می دهد و به این نحو فرزند را ممنوع الخروج می نماید و یا مادر برای گرفتن امتیاز با طرح ادعای امکان مهاجرت فرزندی که با زوج زندگی می کند از دادگاه خانواده دستور ممنوع الخروجی فرزند مشترک را می گیرد.در هر حال هر یک از پدر و مادر می توانند با رائه دلایل توجیهی و اغناء مقامات تصمیمگیر ذیصلاح (حسب مورد دادستان یا قاضی دادگاه خانواده) دستور ممنوع الخروجی را لغو نموده و فرزند مشترک را از کشور خارج نمایند.در پرونده ای که در ادامه ملاحظه می نمایید مادر با طرح شکایت صدور اجازه خروج به طرفیت پدر به دادگاه خانواده دادخواستی تقدیم نموده و به جهت فورریت موضوع تقاضای دادرسی فوری یا دستور موقت یا اجازه فوری تا تعیین تکلیف رسیدگی را نیز داشته است که وکلای مجموعه ما به خوبی این پرونده را مدیریت نموده و در نهایت  منجر به صدور حکم و تصمیم مساعد از سوی قاضی مبنی بر اجازه خروج از کشور شده است.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 3114

 

دادخواست - دستور موقت و رفع ممنوع الخروجی فرزند

خواهان :  آریا .........
خوانده : تقی ..........
وکیل : مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری
نماینده حقوقی : شیما .......

خواسته :

1- سایر دعاوی غیرمالی (رفع ممنوع الخروجی)
2- صدور اجازه خروج از کشور
3- ادستور موقت (فوری مبنی بر رفع ممنوع الخروجی)

دلایل و منضمات :

1- سایر دلایل و مستندات
2- وکالت نامه به شماره .... مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ میزان تمبر مالیاتی به مبلغ 650/000 ریال باطل شد
3- مدرک نمایندگی به شماره ... مورخ ....
4- شناسنامه شماره .... صادره ازتهران
5- شناسنامه شماره .... صادره ازتهران

6- حکم حضانت به شماره ........ مورخ ۱۳۹۲/۰۹/۰۵

شرح دادخواست دستور موقت و رفع ممنوع الخروجی

ریاست محترم دادگاه خانواده تهران
با سلام و احترام

به استحضار عالی می رساند همسر موکل فوت نموده و طبق مدارک پیوست ایشان حضانت فرزند صغیرشان آریا را بر عهده دارند. متاسفانه مدتی است که خوانده محترم اقدام به ممنوع الخروج نمودن طفل مذکور نموده و این امر موجب عسر و حرج موکل و فرزند ایشان شده است. لذا تقاضای رسیدگی و صدور حکم شایسته مبنی بر رفع ممنوع همچنین باتوجه به اینکه شرایط به وجود آمدن طفل و موکل را متعسر می نماید و تعیین تکلیف فوری ضرورت دارد لذا با استناد به مواد ۲۱۰ و ۳۱۶ قانون آیین دادرسی مدنی آن قیل از ابلاغ به خوانده مورد استدعاست.

با تشکر و تجدید احترام

 

 

رای دادگاه دستور موقت - ممنوع الخروجی فرزند

پرونده کلاسه : ..........

شعبه : 259 دادگاه خانواده مجتمع قضايي شهید باهنر تهران 

خواهان : آقای آریا ...... فرزند همایون با وکالت آقای مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری و خانم شیما ..... فرزند کریم به نشاني : تهران - تهرانپارس ........ .

خوانده : آقای تقي ........ به نشاني : تهران - بلوار مرزداران ........... .

خواسته: دستور موقت

گردشکار - خواهان دادخواستي به خواسته فوق به طرفیت خوانده بالا تقدیم داشته که پس از ارجاع به اين شعبه و شت به کلاسه فوق و جري تشریفات قانوني در وقت مقرر فوق العاده دادگاه به تصدي امضا کننده زیر تشکیل است و با توجه به محتویات پرونده ختم رسيدگي را اعلام و به شرح زیر مبادرت به صدور راي مينماید .

متن رای دادگاه دستور موقت - رفع ممنوع الخروجی

در خصوص دعوای خانم شیما ..... فرزند کریم  به ولایت آقای آریا .... فرزند همایون با وکالت آقای مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری و بطرفیت آقای ...... فرزند محمود و به خواسته تقاضای صدور دستور موقت رفع ممنوع الخروجی طفل بنام آریا ..... نظر به اینکه حسب محتویات پرونده پس از فوت همسر خواهان پرونده طبق حکم صادره از دادسرای سرپرستی به شماره ....... مورخ 92/09/05 به خواهان واگذار گردید و همچنین زوجه (خواهان) در ترکیه اقامت داشته و فرزند مشترک نیز در آن کشور و در مدرسه ایرانیان تحصیل می نماید .لذا دادگاه باستناد ماده 310 و 316 قاتون آیین دادرسی مدنی دستور موقت رفع ممنوع الخروجی را صادر و با توجه به محتوای ماده 42 قانون حمایت این حکم پس از تودیع وثیقه به مبلغ پانصد میلیون ریال قابل اجرا می باشد وهمچنین به استناد ماده 325 قانون آیین دادرسی مدنی دستور موقت مستقلا قابل اعتراض نمی باشد و ضمن اعتراض به اصل رای نسبت به آن نیز اعتراض نماید.

مستشار دادگاه تجدید نظر استان تهران و رئیس شعبه 259 دادگاه عمومی حقوقی تهران (خانواده)

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: