تلفن تماس و مشاوره
021-86095462
 
ساعات کاری دفتر
9:00 تا 18:00
مطالب و مقالات حقوقی
تاریخ انتشار: پنجشنبه 10 آبان 1397

 طلاق توافقی

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 895

مراحل طلاق توافقی

در صورتی که یکی از زوجین بعد از طلاق توافقی در دفترخانه حاضر نشوند چه اتفاقی می افتد؟

برای رسیدگی به هر امری که در دنیای حقوق مطرح می شود باید مراحلی در محاکم طی شود و طی کردن این مراحل به صورت قانونی و آنطور که قانونگذار قرار داده است، برای جلوگیری از بی نظمی در جامعه لازم و ضروری است و قانونگذار برای عدم رعایت هر یک از این مراحل ضمانت اجراهایی در نظر گرفته تا افراد نتوانند هر زمان که بخواهند با تغییراتی که شخصا اعمال می کنند، باعث هرج و مرج در سیستم قضایی و درنتیجه جامعه شوند.
بنا بر آنچه گفته شد؛ در صورت توافق زوج و زوجه بر طلاق و وارد شدن در مراحل طلاق توافقی، باید مراحل آن به تفکیک و به صورت کامل و در مهلت خود انجام شوند. در غیر اینصورت فردی که تشریفات رسیدگی را رعایت ننماید با ضمانت اجراهایی مواجه می شود که قانونگذار برای خاطی در نظر گرفته است.
برای نمونه در صورتی که یکی از زوجین بعد از صدور رای مبنی بر طلاق توافقی، برای ثبت آن در دفترخانه حاضر نشود، اگر زوج باشد امکان ثبت طلاق بدون حضور وی یا وکیلش در دفترخانه از بین می رود مگر اینکه زن وکالت در طلاق از جانب شوهر داشته باشد که در اینصورت به عنوان وکیل شوهر اقدام خواهد کرد.
اما اگر زوجه بعد از صدور رای طلاق توافقی پشیمان شود و برای ثبت طلاق در دفترخانه حاضر نشود، طلاق توافقی با اجازه مرد یا دفترخانه دار ثبت خواهد شد.

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: