تلفن تماس و مشاوره
021-86095462
 
ساعات کاری دفتر
9:00 تا 18:00
مطالب و مقالات حقوقی
تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 تیر 1400
نمونه قرارداد صلح آپارتمان مسکونی از مادر به فرزند

 نمونه قرارداد صلح آپارتمان مسکونی از مادر به فرزند

بسیار اتفاق می افتد که فردی تصمیم دارد بدون اینکه پول یا مال یا مبلغی تحت عنوان عوض دریافت کند به صورت مجانی و بلاعوض مالی را به یکی از بستگان و نزدیکان یا هر شخص دیگری منتقل نماید.همیشه سوال این بوده که بهترین عنوان برای یک انتقال بلاعوض و مجانی چیست.توصیف و تاسیسی که قانونگذار برای چنین عقدی در نظر گرفته است، هبه یا بخشش نامیده می شود.به دلایل مختلف طرفین تمایلی به استفاده از قالب هبه ندارند، این دلایل اجمالاً عبارتند از اینکه در هبه قبض شرط صحت بوده و نیز هبه قابل رجوع است.توصیه ما همیشه به مخاطبان گرامی برای رسیدن به این مقصود استفاده از قالب عقد صلح است چرا که با ان می شود به منظور و هدف انتقال دست یافت با این تفاوت که سختگیری های سایر عقود معین در آن راه ندارد.

 

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 74

متن قرارداد صلح آپارتمان


مصالح :

خانم فاطمه .........‏  فرزند حیدر  به شماره شناسنامه : .....  متولد : ۱۳۳۴/۰۴/۰۱  صادره از : تهران  به شماره ملی : ...... ساکن : تهران خیابان ایران ...... .


متصالح :

آقای حمیدرضا .....   فرزند: صادق   کد ملی : ............  صادره از : تهران    ساکن : تهران خیابان ایران ..... .

 


مورد مصالحه :

تمامی شش دانگ یک واحد آپارتمان مسکونی واقع در تهران .خیابان اقدسیه .......... به مساحت تقریبی ۱۰۰ متر مربع دارای پلاک ثبتی شماره ... فرعی از ... اصلی (سند مادر و سند مشاعی) واقع در بخش یازدهم ثبتی تهران با جمیع توابع عرفی و قانونی به انضمام کلیه حقوق مصالح نسبت به حق امتیاز برق اختصاصی و آب و گاز و تلفن منصوب در مورد مصالحه.

 


مال الصلح :

مبلغ یکصد میلیون ریال وجه رایج کشور معادل ده میلیون تومان که با اقرار مصالح نقدا به وی پرداخت و تسلیم شده است. و همچنین اینکه متصالح موظف است به عنوان قسمتی از عوض صلح واجبات شرعی که بر ذمه مصالح و جناب آقای صادق ....... بوده و معطل مانده یا قضا شده را بعد از فوت ایشان ادا نماید. اعم از نماز و روزه قضا و حج واجب و نیز زیارت سیدالشهدا(ع) به نیابت مصالح.

 


سایر شرایط قرارداد :

1- طرفین کافه خیارات خصوصا خیار تدلیس و غبن را هر چند اعلا مرتبه بوده باشد از خود سلب و ساقط نمودند و حسب الاظهار منافع مورد مصالحه قبلا به شخصی واگذار نشده .

2- منافع مورد صلح تا زمان حیات مصالح و جناب آقای صادق ...... در اختیار ایشان است مگر اینکه طرفین طور دیگری توافق نمایند.

3- .................. .

4- .................. .

5- .................. .

6- .................. .

7- .................. .

8- .................. .

9- .................. .

10- ................ .

 

(مهم ترین بخش در نگارش یک قرارداد همین قسمت شرایط قرارداد است که می تواند حسب مورد و با توجه به توافقات طرفین و ویژگی های معامله متفاوت باشد.توصیه می شود این قسمت حتما تحت نظر و بعد از مشاوره با یک وکیل تنظیم شود و در صورت امکان بهتر است نگارش کلی یک قرارداد خصوصاً بخش شرایط قرارداد را به یک وکیل متخصص دعاوی حقوقی و قراردادها بسپارید.)


امضای مصالح شاهد اول                                                                    امضای متصالح شاهد دوم

 

راه های تماس و ارتباط با وکیل متخصص قراردادها

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: