تلفن تماس و مشاوره
021-86095462
 
ساعات کاری دفتر
9:00 تا 18:00
نمونه وکالت نامه
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 05 فروردین 1399
نمونه وکالتنامه طلاق (حق طلاق) از سوی زوج به زوجه

 نمونه وکالتنامه طلاق (حق طلاق) از سوی زوج به زوجه

طلاق اصولاً از جمله حقوق مرد است و زن برای طلاق باید به دلایلی که در قانون و عقدنامه و رویه قضایی وجود دارد متوسل شود.هم چنین زن و شوهر می توانند بر سر طلاق توافق نموده و زوج حق و اجازه طلاق را به زوجه بدهد که نحوه واگذاری این حق در قالب عقد وکالت است.روش دیگر این است که همزمان با عقد ازدواج زوج در سند ازدواج به زوجه وکالت می دهد.در ادامه نمونه یک وکالتنامه طلاق جهت استحضار و بهره برداری و استفاده مخاطبان گرامی آورده می شود که البته در صورت نیاز توصیه می شود حضوراً با یک وکیل قبل از تنظیم روابط و توافق مشورت نمایید.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 850

 

نمونه متن وکالتنامه طلاق (زوج به زوجه)

 

مشخصات موکل:

(در این قسمت نام زوج درج می شود.)

.....................................


مشخصات وکیل:

(در این قسمت نام زوجه یا وکیل دادگستری مورد توافق درج می شود.)

....................................


مورد وکالت: 

مراجعه به هریک از محاکم صالحه قضایی و تقدیم داخواست طلاق اعم از توافقی و غیره جهت مطلقه نمودن خانم ................... از زوجیت آقای ....................... و تقاضا و اخذ گواهی عدم امکان سازش و شرکت در جلسات تا اخذ رای سپس مطلقه نمودن به هر قسم طلاق اعم از بائن، رجعی، خلع یا مبارات با هر شرط و قرار و اعم از بخشش تمام یا قسمتی از مهریه و اختیار قبول بذل از جانب زوج با هر شرط ضمن العقد و عنداللزوم روشن نمودن تکلیف فرزندان خردسال اعم از قبول سرپرستی و جاری نمودن صیغه طلاق، امضای سند طلاق و ثبت دفتر و با حق توکیل به وکلای دادگستری و اعطای اختیارات ماده 35 و 36 قانون از جمله وکالت در تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی و اسقاط آن، وکالت در ارجاع دعوا به داوری و تعیین داور، وکالت در مصالحه و سازش، وکالت در توکیل ولو کراراً، وکالت در استرداد دعوا یا دادخواست، وکالت در اجرای حکم و امضاء اوراق و اسناد مربوطه.

 


حدود اختیارات:

وکیل مرقوم به شرح مورد وکالت با حق توکیل به غیر دارای اختیار می باشد و مفاد این سند فقط در نفس وکالت موثر است. و موکل با قرار ضمن عقد خارج لازم حق عزل وکیل و ضم امین و وکیل دیگر را از خود سلب و ساقط نمود.

 

 

مطالب مرتبط با وکالتنامه و طلاق:

1- چگونه وکیل خوب برای طلاق و دعاوی خانواده پیدا کنم؟

2- روش طلاق توافقی و نحوه انجام آن

3- راه های طلاق به درخواست زن (زوجه)

4- طلاق سریع، طلاق فوری، طلاق توافقی

5- وکالت در طلاق توافقی، وکالتنامه طلاق، حق طلاق

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

تگ های مرتبط